login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Legnicka 9

Nieruchomość  przy ul. Legnickiej nr 9 odzyskała swój pierwotny  wygląd.

 

Trochę historii: Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Legnickiej nr 9 od 2009 r. roku borykała się z utrzymaniem nieruchomości  w należytym stanie technicznym. Pierwszy  trudny  moment  pojawił się, kiedy  pożar  strawił część konstrukcji dachu i trzeba było zlecić jego kapitalny remont.  Była zima, kilkustopniowe mrozy, ale  firma dekarska stanęła na wysokości zadania. Prace wykonała sprawnie i terminowo. Za wykonanie remontu trzeba było zapłacić  - część kwoty została zrekompensowana z tytułu uzyskanego odszkodowania z zawartej polisy ubezpieczeniowej, pozostałą część- każdy z właścicieli zgodnie z posiadanym udziałem w nieruchomości.  Już  wtedy wiedzieliśmy, że tak naprawdę czekają nas wspólnie inne wyzwania. Budynek wybudowany w 1900 roku wymagał wielu  napraw - m.in. wymiany instalacji gazowej, elektrycznej, naprawy elewacji i spięcie ściągami ścian budynku, wykonania izolacji budynku, remont klatki schodowej. W ramach utworzonego funduszu remontowego sukcesywnie wykonywano konieczne  prace. Dziś przyszedł moment, kiedy z dumą możemy powiedzieć: udało się. Mamy piękną kamieniczkę, dzięki wspaniałej postawie właścicieli tego budynku. Co prawda pozostało jeszcze parę rzeczy do zrobienia, ale i tak osiągnęliśmy zamierzony cel. Aby go osiągnąć wspólnota Mieszkaniowa zaciągnęła kredyt „Nasz dom" w wysokości 123 598,87 zł , który będziemy wspólnie spłacać  w ramach  funduszu remontowego.Na elewacji odtworzono z największą starannością  elementy ozdobne i przywrócono jej dawny wygląd.

Zarówno właściciele - osoby prywatne, jak również  Gmina Miejska Chojnów  zadbały o wymianę starej stolarki okiennej w zajmowanych lokalach oraz  witryny w lokalu użytkowym. 

By elewację budynku nie szpeciły „talerze" i indywidualne anteny -  Wspólnota zdecydowała  o montażu anteny zbiorczej, usytuowanej na dachu budynku.

                                                                                                                                                                                                                     

                  

                                               Elewacja od strony podwórka

               

Administrator nieruchomości  tj. Chojnowski  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zarząd Wspólnoty  dziękuje  wszystkim zaangażowanym osobom za współpracę.

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie